KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Carborundumetsning 15229264
nr 1522 9264
James Coignard
(1925-2008), Frankrike
Carborundumetsning, "Homme aux quatre coleurs". Signerad, numrerad 50/75, bladets mått: 66x52 cm, yttermått inklusive ram: 72x59 cm
James Coignard, fransk målare, grafiker född i Tours 1925, död 2008.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 20 februari 2023
kl 20:08:55
1.000 kr
1.000 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
1.500 kr
James Coignard
Läs mer om James Coignard